Samoobrona

17.02.2018.

Sekcja samoobrony Uczniowskiego Klubu Sportowego „UKS UZDOWO” w dniu 17.02.2018 r. zorganizowała „I MISTRZOSTWA SAMOOBRONY O PUCHAR PREZESA KLUBU ”.

W przedmiotowym mistrzostwach wzięło udział pięcioro naszych zawodniczek i zawodników z sekcji dziecięcej oraz siedmioro z sekcji zaawansowanej. Nasi młodzi wojownicy startowali w konkurencji dobrowolnych pokazów technik walki i samoobrony. Natomiast ich starsze koleżanki i koledzy zaprezentowali zaawansowane techniki wielopłaszczyznowych uderzeń, kopnięć oraz systemów obronnych przed kopnięciami i chwytami w postaci różnego rodzaju wycięć, dźwigni, a także bloków. Wszyscy zaprezentowali się bardzo dobrze, przełamując często własne lęki i niepewności związane
z prezentowanymi przez nich technikami, ale jak to w każdych zawodach komisja sędziowska musiała wybrać najlepszych spośród nich. Klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:

1.       Amadeusz (I m-ce) – 24 pkt.

2.       Ola (II m-ce) – 23 pkt.

3.       Piotruś (III m-ce) – 22 pkt.

4.       Antek – 20 pkt.

5.       Jaś –19 pkt.

Wszyscy nasi wojownicy stylu Kempo Taj Jutsu otrzymali prezenty, a najlepsi puchar i medale. Oprawę fotograficzno – medialną przedmiotowych mistrzostw zorganizowały Panie Ania Ożga
z naszą zawodniczką Sylwią. Po zakończeniu zawodów Prezes Klubu zaprosił wszystkich uczestników na słodki poczęstunek zorganizowany przez sympatyków naszego klubu. Dziękujemy naszym wojownikom za walkę i życzymy dalszych sukcesów, w kolejnych mistrzostwach naszego klubu.

24.11.2017.

Sekcja samoobrony KEMPO TAI JUTSU UKS UZDOWO w dniu 23.11.2017 r. z sukcesami zaliczyła coroczny egzamin na kolejne, wyższe stopnie zaawansowania i tym samym zdobyła pasy różnych kolorów, które przybliżają ich do tytułów instruktorskich. Egzamin odbył się w dwóch grupach wiekowych i został przeprowadzony przez sinhan dai Piotra PIETNOCZKA. Nasi młodzi i starsi adepci sztuki samoobrony wykazali się bardzo wysokim zaawansowaniem i zaangażowaniem w przedmiotowy egzamin, co wielokrotnie podkreślał egzaminator. Egzamin składał się z technik stójkowych i parterowych. Młodzież i dorośli musieli się ponadto wykazać w wolnych walkach prowadzonych w różnych płaszczyznach. Końcowym efektem egzaminu było zdobycie przez naszych wojowników nw. stopni zaawansowania:

10 kyu – pas biały – 7 osób

9 kyu – pas żółty – 10 osób

8 kyu – pas pomarańczowy – 4 osoby

7 kyu – pas zielony – 5 osób.

Zdjęcia z egzaminu znajdziecie w galerii.

GRATULUJEMY !

11.11.2017.
Kochani,
informujemy, iż w dniu 23.11.2017. odbędzie się egzamin na pasy z Kempo Tai Jutsu w podziale na grupy:
-
dzieci: egzamin odbędzie się o godzinie 18.00. Walczymy o zdobycie żółtego pasa.
- młodzież i dorośli: egzamin odbędzie się o godz. 19.30. Zdobywamy pas pomarańczowy lub zielony.
POWODZENIA!